Ribizli Metszése Video: Áfonya Metszése - Metszés

Ezek az egyéves gyökeres dugványok állandó helyükre is kiültethetők, mégis helyesebb még egy-két évre újból iskolázzuk őket. Az ősszel ültetés jobb, mint a tavaszi, de ültethető egész télen át, ha az időjárás azt megengedi. Minél korábban ültetjük, annál jobb, mert a ribiszke tavasszal korán indul növekedésnek. Az elültetett növények tövére földet húzunk, ez a kis földkupac védi a gyökereket a nyári szárazságban. Nálunk szokás idős, pusztuló bokrokat minél több részre szétosztani, s ezeket az öreg bokorrészeket ültetik el. Pedig ezekből nem lesz hasznos bokor. Ha magunk nem tudunk előállítani teljes értékű ültetési anyagot, úgy faiskolából szerezzük azt be. A ribiszke igen sok sarjat nevel, s ha ezeket mind meghagyjuk, akkor a bokor sűrű bozóttá válik. A legszebb és legtöbb gyümölcsöt az erős sarjakon, vesszőkön és idősebb gallyakon fejlődött nyársakon hozza. A ribiszke metszése nálunk ismeretlen, de még a bokrokat is csak elvétve ritkítják. Így aztán a bokor annyira elsűrűsödik, hogy a gyümölcsök évről évre apróbb, kevesebb lesz, de annál több lesz a bokron a kártevő, rovar és a betegség.

Ribizli metszése video 1

Ezt az állapotot nevezzük termőegyensúly nak. A termőegyensúly megteremtése tehát az áfonya termesztőnek is alapvető célja, amire a bokrok eltelepítésétől kezdve figyelemmel kell lennie. Az áfonya bokrok kialakulásának aktív időszaka bár 6-8 év, mégis a telepítést közvetlenül követő esztendőkben már megjelenhetnek az első virágrügyek. Ezeket a vesszők hegye részén elhelyezkedő, zömök, duzzadt - termőrügyeket az ültetvény első két évében távolítsuk el, hogy azok ne vonják el a hajtásnövekedéstől a táperöt, hanem a vegetatív folyamatot erősítve segítsék a bokrok mielőbbi erőteljes kialakulását. A későbbiekben, amikor áfonya bokraink már kezdenek termőre fordulni, a hajtásrendszert igyekezzünk a kívánt termőegyensúlynak megfelelően alakítani. Ennek módja a metszés, ami olyan termesztéstechnikai müvelet, aminek révén a gyümölcstermő növény hajtásrendszerét a termesztési cél - esetünkben a termőegyensúly fenntartása -érdekében módosítjuk. Termőkori éves rendszeres metszés Az áfonya bokrok fejlettségi állapotától függően a telepítést követő 3-4-ik évtől kezdve, az évi rendszeres metszés során: - először távolítsuk el az elhalt, beteg, sérült vesszőket, gallyakat; - azután messük le a túl vékony, illetve túl sűrűn képződött vagy lelógó vesszőket; - majd messük ki tőben a 3-4 évesnél idősebb ágakat; - végezetül a bokrok körül előtört tőhajtásokból csak 6-8 erőteljesebbet hagyjunk meg, a többit tőből távolítsuk el.

2020-02-12 A metszés optimális mennyiségű és jó minőségű gyümölcsöt eredményez Szerző: Prof. Dr. Nagy György Metszés A növények életében, fejlődésük során megfigyelhető egy testépítő, erősen vegetatív jellegű, majd egy terméshozó, generatív, s végül - mind a vegetatív, mind a generatív folyamat fokozatos csökkenése révén - egy öregedő időszak. E fejlődésmenetre figyelemmel, a gyümölcstermesztőnek egyik érdeke, hogy a fejlődés vegetatív időszaka minél rövidebb ideig tartson és minél nagyobb termőfelület kialakulását eredményezze, a másik pedig, hogy a generatív időszak minél hamarabb következzék be, minél tovább tartson és évente sok és jó minőségű gyümölcsöt adjon. A vegetatív és a generatív időszak között természetesen fokozatos az átmenet, sőt bizonyos párhuzamosság és ebből eredő átfedések is tapasztalhatók attól függően, hogy a külső körülmények ( csapadék, öntözés, tápanyagellátás, növényvédelem, porzófajta hiánya stb. ) mikor, melyik fejlődési irányra vannak inkább hatással. Mindenesetre a gyümölcsök kifejlődéséhez nélkülözhetetlen a lombozat szervesanyag-termelő tevékenysége, ezért a vegetatív és generatív folyamatok olyan összhangját kell megvalósítani, ami optimális mennyiségű és jó minőségű gyümölcsöt eredményez.

Áfonya metszése nyugalmi állapotban, metszés a virágzás kezdete előtt Az áfonya bokrok metszését a nyugalmi időszakban bármikor végezhetjük, mégis inkább ajánlom erre - még a virágzás kezdete előtt - a télvégi időszakot. Előfordulhat ugyanis, hogy a vesszők hegye a tél folyamán kissé visszafagy, s ezt a télvégi metszés során már figyelembe tudjuk venni. Több információ az áfonyáról Áfonya értékei - Áfonya értékei Áfonya termesztése Talajigény Vízigény Öntözés Hőmérséklet

Napos helyen aromája jobb, cukortartalma nagyobb lesz. Leghidegebb teleinket is jól bírja. Nem válogatós, megterem az agyagos vagy a homokos talajon is. Mérsékelten nedves, középkötött, mély termőrétegű talajokban érzi jól magát. Az Alföldön csak tápanyagban gazdag, kötött talajon, elsősorban öntözéssel termeszthető eredményesen. Hazánkban korábban csaknem kizárólag a "Fay-féle bőtermő" és ennek változatai terjedtek el. Ez a fajtacsoport apró gyümölcse és gyenge termőképessége miatt a termesztésből kiszorult. Helyette új külföldi fajták beszerzésére került sor. Kizárólag ezeket érdemes termeszteni. A fehér gyümölcsű fajtákat még háztáji célra sem szaporítják. A piros ribiszke fajták gyakorlatilag öntermékenyülők. Egyes fajták azonban jobban termékenyülnek és többet teremnek vegyes ültetés esetén, ezért nagyobb területű telepítésnél célszerű két fajtát együtt, többsoros pásztákban váltva elhelyezni vagy a főfajta mellé porzófajtát ültetni. A ribiszkét házi kertekben is bokrokban neveljük.

ribizli metszése video game

Kapcsolódó cikk: Kincsek a hűtőláda mélyén Ribizli szín kavalkád Facebook Twitter Google Startlap Hozzászólások Eddig még nem érkezett hozzászólás, legyen Ön az első! Hozzászólás készítése

Sulyok Józsefné, 2011. szept. 26. A ribiszke 1-1, 5 méter magasra növő, tüskétlen cserje. A cserje törzse a talaj felett, alapi elágazással számos mellékágakra oszlik. Ez a lehetősége a ribiszke évenkénti rendszeres megújulásának. Virágait többnyire az idősebb gallyak oldalrügyeiből fejleszti ki, és az elhaló idős gallyak helyettesítésére minden évben fiatal hajtásokat hoz. A virágok hímnősek, a virágzatban általában 10-20 virág van. Fajták szerint áprilisban, májusban virágzik. Idegen megporzó, a megporzást a rovarok közvetítik. Álbogyó termésének színe világosabb és sötétebb árnyalatú piros-feketés, zöldessárga, fehér. Gyümölcse korán érik, sokáig éretten a bokron tartható. Kellemes savanykás, üdítő íze miatt frissen fogyasztásra, konzervek készítésére keresett. A piros ribiszke - Ribes rubrum - éghajlatunk alatt mindenütt termeszthető, hegytetőkön, a lejtőn, a sík vidéken egyaránt megterem. Napsütésnek erősen kitett helyeken nem érzi jól magát, leveleit hamar lehullatja. Nagyon árnyékos helyen sem ad kielégítő termést, ellenben kissé árnyékos helyen jól érzi magát.

Beváltak az alacsony, középmagas törzsű fácskák is, amelyek rendszeres, kevés metszegetéssel bőven, zamatos, nagy gyümölcsöt nevelnek. A szép koronájú ribiszke és köszmétefácskák díszei a kertnek. Előnye az is, hogy alatta virágokat, szamócát, alacsony növésű konyhakerti növényeket termeszthetünk, s a kis területet így jól kihasználhatjuk. A fácskák nevelése megfelelő szaktudást igényel. A ribiszke szaporításának legegyszerűbb módja, a fás dugványozás, melynek ideje az ősz vagy a tavasz. A dugványokat ősszel, lombhullás után egészséges, szép gyümölcsöt termő bokrokból kell megszedni. A dugványnak való vesszőt 20-25 cm hosszúságú részekre daraboljuk. A dugvány legalsó rügye alatt 1-2 mm-re simán megmetsszük, míg a felső végén, rügy felett 1 cm-es csonkot hagyunk. A tavaszi dugványozáshoz az így elkészített dugványokat kötegbe kötve tavaszig fagymentes helyen kissé nyirkos homokba elvermeljük. Az ősszel vagy tavasszal dugványozott vesszők nyár folyamán jól megerősödnek, 1-2-3 vesszőt hoznak.

ribizli metszése video 1
  • Moholy nagy art
  • Ribizli metszése video humour
  • Csodálatos fiú video humour
  • Vicces szilveszteri képek
  • A piros ribiszke - Videóval - Szépzöld
  • Eduárd wessexi gróf
  • Sztárban sztár 6. évad 2. adás
  • Egy szent szarvas meggyilkolása / The Killing of a Sacred Deer (2017) - Smoking Barrels
  • Tenkes kapitánya 4. rész
óbánya-ferde-vízesés
Fri, 24 Sep 2021 14:09:03 +0000